yonetim
Yönetim Kurulu
Yöneticiler
Organizasyon Şeması

Yönetim Kurulu

Ömer M. Koç

Ömer M. Koç

Yönetim Kurulu Başkanı
Detaylı Bilgi
Ömer M. Koç

Ömer M. Koç

Yönetim Kurulu Başkanı

Columbia College’dan (ABD) 1985 yılında BA derecesiyle mezun olmuştur. Bir sene Kofisa Trading’de çalışmıştır. 1989 yılında Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Ramerica Intl. Inc.’de çalıştıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılmıştır. Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, Mayıs 2008’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ömer M. Koç; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı, Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Geyre Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tofaş Yönetim Kurulu Başkanlığı ve diğer bazı Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Ömer M. Koç, 2008 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ali Y. Koç

Ali Y. Koç

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Detaylı Bilgi
Ali Y. Koç

Ali Y. Koç

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür. İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 8 yılı aşkın bir süredir Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. Nisan 2016 itibarıyla Koç Finansal Hizmetler ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Ali Y. Koç’un aynı zamanda, Ford Otosan ve Otokar dâhil diğer Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi bulunmaktadır.

Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Başkan, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve Council on Foreign Relations’da Global Danışma Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Chatham House’un Kıdemli Danışmanlar Paneli Üyesi olarak görev almakta olup, İngiliz Sanayi Konfederasyonu’na ise yakın zamanda katılmıştır.

2008 yılında Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Nisan 2016’dan bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

Rahmi M. Koç

Rahmi M. Koç

Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Rahmi M. Koç

Rahmi M. Koç

Yönetim Kurulu Üyesi

Yükseköğrenimini Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde yapmıştır. Çalışma hayatına Koç Topluluğu’nda 1958 yılında Ankara Otokoç şirketinde başlamıştır. 1980 yılında İcra Komitesi Başkanı olduktan sonra, 1984 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 2003 yılından itibaren de Koç Holding Şeref Başkanı unvanıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Koç Holding’in yanı sıra, diğer Koç Topluluğu şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini sürdüren Rahmi M. Koç’un, birçok sosyal ve mesleki kuruluşlarda üstlendiği görevler de bulunmaktadır:

 • Metropolitan Sanat Müzesi, New York, Onursal Mütevelli Heyeti Üyesi
 • Güneydoğu Avrupa İşbirliği Girişimi, İş Danışma Kurulu Eş Başkanı
 • Vehbi Koç Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili
 • Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı
 • Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı
 • Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı
 • TURMEPA/Deniz Temiz Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı
 • TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Onursal Başkanı
 • Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Danışma Kurulu Üyesi
 • Global İlişkiler Forumu Kurucu Başkanı
 • Uluslararası Ticaret Odası Eski Başkanı (1.1.1995-31.12.1996 arası)
 • Türk Yunan İş Konseyi Eski Başkanı (1992-1999 arası)
 • Allianz Aktiengesellschaft Uluslararası Danışma Kurulu Eski Üyesi
 • J.P. Morgan Uluslararası Konseyi Eski Üyesi
 • ABD Dış İlişkiler Konseyi Uluslararası Danışma Kurulu Eski Üyesi
 • Rahmi M. Koç’un layık görüldüğü unvanlar ve ödüller ise şunlardır:
 • Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore-Maryland), Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, Ankara Bilkent Üniversitesi, Köstence Ovidius Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden “Fahri Doktora” unvanları
 • Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ndan “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”
 • Alman Hükümeti’nden “Grosses Verdienst Kreuz” (Almanya Büyük Hizmet Nişanı)
 • İtalya Cumhuriyeti’nden “Yüksek Liyakat Nişanı”
 • Avusturya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ndan “Büyük Hizmet Nişanı”
 • CBE-Britanya İmparatorluğu’ndan “Mükemmel Önderlik (Onursal) Nişanı”
 • Fransız devletinin en prestijli devlet nişanı olan “Officier dans l’Ordre National de la Légion d’Honneur”
 • Dünyaca ünlü uluslararası ilişkiler organizasyonu FIRST’ün “Yaşam Boyu Sorumlu İş İnsanı Ödülü”
 • 100 yıllık tarihiyle dünyanın saygın düşünce kuruluşları arasında yer alan ABD merkezli Dış Politika Derneği’nin (FPA) madalyası
 • Koç Ailesi’ne Dünya Anıtlar Vakfı (World Monuments Fund) tarafından “Hadrian Ödülü”
 • Koç Ailesi’ne “Carnegie Hayırseverlik Madalyası” (New York)
 • Koç Ailesi’ne “BNP Paribas Hayırseverlik Ödülü” (Paris)
 • Koç Ailesi’ne 16’ncı “Iris Foundation Ödülleri”nde “Dekoratif Sanatlarda Üstün Hizmet Ödülü”

Rahmi M. Koç, 2008 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Semahat Arsel

Semahat Arsel

Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Semahat Arsel

Semahat Arsel

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ile iş hayatına başlayan Semahat Arsel, halen bu görevini yürütmektedir. Bu görevine ek olarak Vehbi Koç Vakfı ve Divan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanı ve Koç Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu’nun Kurucusu’dur. Diğer Koç Topluluğu şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır. Öte yandan, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) Mütevelli Heyeti Üyesidir.Semahat Arsel, İstanbul Üniversitesi’nden “Fahri Doktora” unvanına layık görülmüştür.

Semahat Arsel, 2009 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Levent Çakıroğlu

Levent Çakıroğlu

Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Levent Çakıroğlu

Levent Çakıroğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı Yardımcısı olarak başlamış ve 1991-1997 yılları arasında aynı Bakanlık’ta Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1997-1998 yılları arasında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcılığına atanmış ve aynı dönemde Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev almıştır. Çakıroğlu Koç Topluluğu’na 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılmıştır. 2002-2007 yılları arasında Koçtaş CEO’su, 2007-2008 yıllarında Migros CEO’su görevlerini üstlenmiştir. 2008 yılında Arçelik CEO’su olarak atanmış ve aynı zamanda 2010 yılından itibaren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır. Çakıroğlu Nisan 2015’te Koç Holding CEO’su olarak atanmış ve halen Koç Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır. Nisan 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Levent Çakıroğlu, Arçelik LG ve Türk Traktör’de Yönetim Kurulu Başkanı, Otokar’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve muhtelif Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.

Levent Çakıroğlu, 30 Mart 2015’ten bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Erol Memioğlu

Erol Memioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Erol Memioğlu

Erol Memioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Yükseköğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1979 yılında TPAO’da Uzman Mühendis olarak göreve başlayan Memioğlu, TPAO’da Üretim Müdürlüğü ve Yurt Dışı Projeler Grup Başkanlığı görevlerinin ardından 1999 yılında Koç Holding’de Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 2003-2004 yılları arasında iş hayatına Koç Holding Enerji Grubu İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam eden Memioğlu, Mayıs 2004-Nisan 2016 tarihleri arasında Koç Holding Enerji Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Erol Memioğlu, 2006 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yağız Eyüboğlu

Yağız Eyüboğlu

Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Yağız Eyüboğlu

Yağız Eyüboğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Yağız Eyüboğlu, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş, 1996 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Arçelik A.Ş.’de Yetiştirme Elemanı olarak başlayan Yağız Eyüboğlu, 1993 yılından itibaren Koç Holding’de yaklaşık 10 yıl boyunca sırasıyla, Denetim Uzmanlığı, Koordinatör Yardımcılığı ve Mali Koordinatörlük görevlerinde bulunmuştur. 2004-2009 yılları arasında Arçelik A.Ş.’de Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Beko Elektronik A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Koç Holding A.Ş. Dış Ticaret ve Turizm Grubu Başkanı’na Yardımcı ve Koç Holding A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmıştır. 2009-Ekim 2015 arasında Aygaz Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Ekim 2015’te Koç Holding Enerji Grubu Başkan Vekilliği’ne atanan Yağız Eyüboğlu, Nisan 2016’dan bu yana Enerji Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Koç Topluluğu’nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüboğlu, aynı zamanda muhtelif sivil toplum kuruluşlarında da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yağız Eyüboğlu, 4 Nisan 2016 tarihinden itibaren Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Zekeriya Kaya

Zekeriya Kaya

Bağımsız Üye (C Grubu- ÖİB Temsilcisi)
Detaylı Bilgi
Zekeriya Kaya

Zekeriya Kaya

Bağımsız Üye (C Grubu- ÖİB Temsilcisi)

Zekeriya Kaya, Maliye Bakanlığı’nda Muhasebe Denetmenliği, Vergi Denetmenliği, Hesap Uzmanlığı ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürlüğü, Vergi Denetim Kurulu Grup Başkanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanlığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2014-2018 yılları arasında Maliye Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ile Başbakan Yardımcılığı Özel Kalem Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2018 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı Devlet Destekleri Genel Müdürü ve akabinde Bakanlık Müşaviri olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2017-2019 yıllarında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür.

22 Haziran 2023 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.
 
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesi mezunu olup, Avukat unvanına sahiptir.

Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici

Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici

Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ nden mezun olan Şadan Kaptanoğlu, sonraki eğitim hayatına İngiltere’ de devam etmiştir. London City College Denizcilik bölümünde okumuş olan Kaptanoğlu, City University Bayes Business School’ da Denizcilik, Finans ve Ticaret alanında yüksek lisans yapmış ve doktorasını De Montfort Üniversitesi’ nde tamamlamıştır. Ocak 2014’ e kadar aile şirketi olan H.İ. Kaptanoğlu Denizcilik Grubu’ nda Genel Müdür olarak görev alan Kaptanoğlu, kariyerine Kaptanoğlu Denizcilik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. IMEAK Deniz Ticaret Odası’ nda 2018 – 2022 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Şadan Kaptanoğlu aynı zamanda Piri Reis Üniversitesi’ nde de Mütevelli Heyeti Üyesi’ dir. 2016 Mayıs ayında Deniz Temiz Derneği / TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Şadan Kaptanoğlu, 14 Mayıs 2019’ da Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi (BIMCO) Genel Kurul toplantısında başkanlığına seçilerek bu göreve ulaşan ilk kadın olma unvanına sahiptir. Şadan Kaptanoğlu, 2008’ de Londra’ da Uluslararası SeaTrade Ödülleri kapsamında "En Başarılı Genç Denizci" ödülünün de ilk sahibi olmuştur.

Yıldız Günay

Yıldız Günay

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Yıldız Günay

Yıldız Günay

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde, yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde 1992 yılında tamamlayan Yıldız Günay, kariyerine 1990 yılında Citibank Hazine Departmanı’nda başlayarak farklı varlık sınıfları için ticari sorumlulukları üstlenmiş ve Hazine Pazarlama Birimi Müdürlüğü’ne terfi etmiştir. 1995 yılında Cargill’e katılan Günay, finansal ticaret birimleri, şirket hazinesi, finansal operasyonlar alanlarının sorumluluğunu kapsayan Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirmiş, akabinde 2004 yılında Cargill - Black River Varlık Yönetimi Türkiye ofisini kurmuştur. Burada Genel Müdür ve Cargill Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış ve zaman içinde sorumluluk alanı, Orta Asya ve Afrika ülkelerini içine alacak şekilde genişlemiştir. Yıldız Günay, Eylül 2012- Mayıs 2021 tarihleri arasında Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü görevini yürütmüş ve vakfın kurumsallaştırılması, dijitalleştirilmesi ve varlık yönetiminin etkinleştirilmesine öncülük etmiştir. Ek olarak, 2021 yılından itibaren Ünlü & Co’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Günay, 2023 yılı başında başladığı Harvard Üniversitesi’ndeki “Advanced Leadership Initiative” Programı’nı yıl sonunda tamamlamıştır.

Dr. Mehmet Cem Kozlu

Dr. Mehmet Cem Kozlu

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Detaylı Bilgi
Dr. Mehmet Cem Kozlu

Dr. Mehmet Cem Kozlu

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1946 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Cem Kozlu’nun Denison Üniversitesi’nden lisans, Stanford Üniversitesi’nden MBA, Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora dereceleri vardır.

Amerika’da NCR, İsviçre’de Procter & Gamble şirketlerinde yönetici olarak çalışmış ve Komili’nin 10 yıl süreyle Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptıktan sonra tekrar 1997- 2003 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca, 1990 yılında Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanı olarak görev almıştır.

1991-1995 döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İstanbul Milletvekili olarak kamu hizmetini sürdürmüştür.

Kozlu, 1996 yılında katıldığı The Coca-Cola Company’de farklı görevlerde bulunmuştur. 2006’da emekli olmadan önce yürüttüğü Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanlığı görevinde 51 ülkeden sorumlu olan Kozlu, 2007-2015 arasında The Coca-Cola Company’de Avrasya & Afrika Grubu danışmanı olarak görev yapmıştır.

Kozlu’nun değişik zamanlarda yönetim veya danışma kurullarında görev yaptığı kurumlar arasında Eximbank, TAV Havalimanları, Hürriyet Gazetesi, Arçelik, Şişecam, Coca-Cola İçecek, Coca-Cola Bottling Co. of Saudi Arabia, NBC Coca-Cola, AG Anadolu Grubu, Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık, Trader Media East, Multon ZAO, Global Investment House ve Godiva bulunmaktadır. Kozlu ayrıca Singapur merkezli Evyap Asia’nın ve Global İlişkiler Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Cem Kozlu, halen Koç Holding, Pegasus Hava Yolları ve Viyana merkezli Do&Co AG yönetim kurullarında da görev yapmaktadır.

Değişik zamanlarda Boğaziçi ve Denison üniversitelerinde dersler vermiş olan Kozlu’nun yönetim, pazarlama ve ekonomiyle ilgili 11 kitabı ve çok sayıda makalesi, yönetimle ilgili TV dizileri bulunmaktadır.

Yöneticiler

İbrahim Yelmenoğlu

İbrahim Yelmenoğlu

Genel Müdür
Detaylı Bilgi
İbrahim Yelmenoğlu

İbrahim Yelmenoğlu

Genel Müdür

İbrahim Yelmenoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1991 yılında, Illinois Üniversitesi yüksek lisans programını 2003 yılında tamamlamıştır. İş yaşamına 1987 yılında Maliye Bakanlığı’nda başlamıştır. 1992-2004 yılları arasında Hesap Uzmanları Kurulu’nda görev almıştır. 2004 yılında Koç Holding Denetim Grup Başkanlığı’na transfer olan Yelmenoğlu, 2004-2006 döneminde Koç Holding A.Ş. Denetim Grubu Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Tüpraş’ın Koç Holding’e %51 hisse devrinden sonra 27 Ocak 2006-31 Aralık 2015 tarihleri itibarıyla Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1 Ocak 2016 itibarıyla Genel Müdür olarak atanmıştır.

Doğan Korkmaz

Doğan Korkmaz

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Doğan Korkmaz

Doğan Korkmaz

Genel Müdür Yardımcısı

İş yaşamına 1996 yılında Koç Holding’te Yetiştirme Elemanı olarak başlamıştır. Aynı yıl Arçelik A.Ş.’de Yatırım Finansmanı görevine başlamış, 2007 yılına kadar sırasıyla Kurumsal Finansman ve Finansal Piyasalar Stratejisti görevlerini almıştır. 2007 yılında Arçelik A.Ş. Hazine ve Sermaye Piyasaları Departmanı Yöneticisi görevini üstlenmiştir. 2009 yılında Arçelik A.Ş.’nin İngiltere’de kurulu iştiraki olan Beko Plc’de Finans Direktörü pozisyonuna getirilmiştir. 2012 yılında ise Arçelik A.Ş. Finansman Direktörü görevini devralmıştır. 1 Ocak 2016 itibariyle de Tüpraş Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü 1996 yılında, Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını 2007 yılında, Oxford Üniversitesi Küresel İşletme programını 2013 yılında tamamlamıştır.

1974 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Levent Zağra

Levent Zağra

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Levent Zağra

Levent Zağra

Genel Müdür Yardımcısı

Levent Zağra iş hayatına 1996 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Departmanı’nda başlamıştır. 2002 senesinde Promena Elektronik Ticaret Genel Müdürlüğü’ne atanan Zağra, 2009-2016 yılları arasında Koç Holding Enerji Grubu Koordinatörlüğü görevini sürdürmüştür. Nisan 2016 tarihi itibarı ile Tüpraş Yatırımlar ve Planlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Worcester Polytechnic Institute Makine Mühendisliği ve Cornell University Üretim Sistemleri MS ve MBA programlarını tamamlamıştır.

Atilla Ulusu

Atilla Ulusu

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Atilla Ulusu

Atilla Ulusu

Genel Müdür Yardımcısı

Atilla Ulusu, 1994 yılında İstanbul Saint-Joseph Lisesi, 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan donra, Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamlamıştır.

İş yaşamına 2000 yılında Ram Dış Ticaret’te Cezayir Bölge Ofis Temsilcisi olarak başlamış, 2002 yılında aynı ülkede Bölge Ofis Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2003 yılında Aygaz’da önce LPG Ticaret ve Planlama Sorumlusu, sonrasında ise Yurt Dışı LPG Satış Sorumlusu olarak, başta Irak olmak üzere, Doğu Akdeniz ülkelerine gerçekleştirilen LPG ihracatlarını koordine etmiştir. 2007 yılında Tüpraş’a Ham Petrol İkmal Koordinatörü olarak atanıp, 2013 yılında Ham Petrol İkmal Müdürü, 2015 yılında Ham Petrol İkmal ve Üretim Planlama Direktörü olarak görevlendirilmiştir. Mayıs 2017’de Ham Petrol İkmal ve Dış Ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Atilla Ulusu, 1 Ocak 2023 itibarıyla Satış Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat Şimşek

Murat Şimşek

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Murat Şimşek

Murat Şimşek

Genel Müdür Yardımcısı

Murat Şimşek,  Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 2001 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını 2013 yılında tamamlamıştır.

iş yaşamına 2000 yılında petrol/doğalgaz arama konusunda faaliyet gösteren Amity Oil International firmasında proje mühendisi olarak başlamıştır, 2008’e kadar devam eden yıllarda kapsamı petrokimya, petrol iletim ve rafineri olan çeşitli uluslararası mühendislik projelerinde yöneticilik yapmıştır. 2008 yılında Tüpraş İzmir Rafinerisi Proje Yatırımlar Müdürlüğüne Yatırımlar Şefi olarak atanmış, 2010-2012 yılları arasında aynı rafineride Teknik Kontrol Başmühendisliği, 2012-2016 yıllarında İzmit Rafinerisi - RUP QA/QC Müdürlüğü, 2016-2020 yıllarında Genel Müdürlük – İşletme Güvenirliği Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Ağustos 2020 itibariyle Batman Rafineri Müdürü olarak atanan Şimşek, Ocak 2023 tarihi itibarıyla Kırıkkale Rafineri Müdürü olarak görev yapan Murat Şimşek, 22 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Teknik İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 

1977 Zonguldak doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Sarp Yeletayşi

Sarp Yeletayşi

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Sarp Yeletayşi

Sarp Yeletayşi

Genel Müdür Yardımcısı

Sarp Yeletayşi, 1997 yılında İstanbul Erkek Lisesi, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. George Washington Üniversitesi’nde 2004 yılında Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans ve 2010 yılında Kriz ve Risk Yönetimi Doktora programlarını tamamlamıştır. İş yaşamına 2001 yılında Mercedes-Benz Türk’te Planlama Mühendisi olarak başlamıştır. Yüksek lisans için gittiği ABD’de 2002-2004 yıllarında Araştırma Görevlisi ve Marriott International’da İş Sürekliliği Planlayıcı, 2004-2006 arası George Washington Üniversitesi’nde Kriz ve Risk Yönetimi Uzmanı, 2006-2008 arası Coop System Inc.’de Kıdemli Analist ve Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır.

2009 yılında Tüpraş’ta iş başı yapmak üzere Türkiye’ye dönerek Dış Ticaret Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Tüpraş bünyesinde Dış Ticaret Şefi, Koordinatörü, Müdürü ve Direktörü görevlerini yürüttükten sonra 2019 yılında Tüpraş’ın ilk yurt dışı ofisi olan Londra’daki Tupras Trading Ltd.’de Rafineri ve Ticaret Entegrasyon Direktörü olarak görevlendirilmiştir.

1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Ham Petrol İkmal, Dış Ticaret ve Üretim Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Önder Korkmaz

Önder Korkmaz

Genel Müdür Yardımcısı
Detaylı Bilgi
Önder Korkmaz

Önder Korkmaz

Genel Müdür Yardımcısı

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini ise 2011 yılında Fordham Üniversitesi Executive MBA programına katılarak tamamlamıştır. Kariyerine 2005 yılında Garanti Bankası’nda başlamış ve aynı kurumda 2015 yılına kadar İnsan Kaynakları alanının çeşitli fonksiyonlarında, yöneticilik görevi ile devam etmiştir. 2016 yılında Koç Topluluğu’na katılmış ve Koç Holding bünyesinde Organizasyonel Gelişim, Eğitim, İşe Alım ve Çalışan Deneyimi alanlarında İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

24 Nisan 2023 tarihi itibarıyla Tüpraş İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamıştır.

1981 doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır. 

Arda Yıldırım

Arda Yıldırım

İzmit Rafineri Müdürü
Detaylı Bilgi
Arda Yıldırım

Arda Yıldırım

İzmit Rafineri Müdürü

2006 yılında İzmit Rafinerisi'nde çalışmaya başlamıştır. Enerji Üretim Üniteleri, Kara Dolum Ünitesi ve Enerji Yönetimi Departmanları’nda çalışmış olup 2010 yılında İzmir Rafinerisi'ne transfer olmuştur. İzmir Rafinerisi’nde, Yardımcı Servisler İşletme Başmühendisliği görevini üstlenmiştir. 2012 yılında Tüpraş Genel Müdürlüğü Teknik Servisler Direktörlüğü'nde, Proses Başmühendisi olarak çalışmıştır. 2013-2015 yılları arasında, İzmit Rafinerisi Fuel Oil Dönüşüm Projesi RUP'un kurulumu ve devreye alınması aşamalarında Delayed Coker ve Vakum Üniteleri'nden sorumlu Proses Başmühendisi olarak görev almıştır. 2015 yılında Kırıkkale Rafinerisi'ne atanan Arda Yıldırım, Eylül 2015'de Üretim Müdürlüğü, Şubat 2017’de ise Rafineri Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2018 tarihi itibarıyla İzmir Rafineri Müdürü olarak görev yapan Yıldırım, 22 Ocak 2024 tarihi itibarıyla İzmit Rafineri Müdürü olarak atanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Arda Yıldırım, 2015 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı'nı tamamlamıştır.

1982 Malatya doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Volkan Demirtaş

Volkan Demirtaş

İzmir Rafineri Müdürü
Detaylı Bilgi
Volkan Demirtaş

Volkan Demirtaş

İzmir Rafineri Müdürü

İş yaşamına 2004 yılında Makplast firmasında İşletme Mühendisi pozisyonunda başlamıştır. 2005 yılında Kordsa firmasında Mühendis olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2008 yılında Tüpraş’taki ilk görev yeri İzmit Rafinerisi olmuştur. Enerji Üretim Müdürlüğünde ve Üretim Müdürlüğünde İşletme Şefliği, İşletme Başmühendisliği ve Proses Başmühendisliği görevlerini üstlenmiştir. 2015 yılında Yardımcı Tesisler Üretim Müdürü olarak İzmir Rafinerisi’ne transfer olmuştur. 2017 yılında Üretim Grup Müdürü pozisyonuna terfi eden Volkan Demirtaş, 2021 yılında İzmit Rafinerisi’ne Üretim Grup Müdürü olarak geri dönmüştür. Ocak 2023 tarihi itibarıyla Batman Rafineri Müdürü olarak görev yapan Demirtaş, 22 Ocak 2024 tarihi itibarıyla İzmir Rafineri Müdürü olarak atanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Volkan Demirtaş, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yakıt ve Enerji Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

1980 Karabük doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tolga Temur

Tolga Temur

Kırıkkale Rafineri Müdürü
Detaylı Bilgi
Tolga Temur

Tolga Temur

Kırıkkale Rafineri Müdürü

İş hayatına 2008 yılında İzmit Rafinerisi'nde başlayan Tolga Temur, Ham Petrol Distilasyon, FCC Ünitelerinde üretim mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 2013 yılında İşletme Başmühendisliği görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Platformer ve MQD ünitelerinde İşletme Başmühendisliği görevini sürdürmüştür. 2017-2019 yılları arasında, ham petrol ve vakum ünitelerinden sorumlu Proses Başmühendisi olarak görev almıştır. 2019 yılında Üretim Müdürlüğüne atanan Tolga Temur, Ocak 2023'te Üretim Grup Müdürü olarak çalışmıştır. Ocak 2023 tarihi itibarıyla İzmit Rafinerisi Üretim Grup Müdürü unvanıyla çalışmalarını sürdüren Temur, 22 Ocak 2024 tarihi itibarıyla ise Kırıkkale Rafineri Müdürü olarak atanmıştır.
2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tolga Temur; yüksek lisanslar eğitimlerini 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yakıt ve Enerji Teknolojileri Programında ve 2018 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA Programında tamamlamıştır.

1984 Kayseri doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Cemil Karaoğuz

Ahmet Cemil Karaoğuz

Batman Rafineri Müdürü
Detaylı Bilgi
Ahmet Cemil Karaoğuz

Ahmet Cemil Karaoğuz

Batman Rafineri Müdürü

İş hayatına 2007 yılında İzmit Rafinerisi'nde başlayan Ahmet Cemil Karaoğuz aynı rafineride 2020 yılına kadar üretim biriminin farklı bölümlerinde; Üretim Mühendisi, Üretim Şefi, Üretim Başmühendisi ve Üretim Müdürü olarak görev almıştır. 2009 - 2012 yılları arasında, Benzin Spesifikasyonları İyileştirme Projesi ile (GSIP), Kerosen Tatlılaştırma Projesi’nin (KTU), LPG Seçici Hidrojenasyon Üniteleri’ni (SHU) devreye alma ekiplerinde çalıştıktan sonra 2017 yılında RUP Üretim Müdürlüğü, 2020 Yılında İzmit Rafinerisi Proses Müdürlüğü sorumluluğunu üstlenmiştir.

Aralık 2021 tarihi itibarıyla İzmir Rafinerisi Üretim Grup Müdürü unvanıyla çalışmalarını sürdüren Ahmet Cemil Karaoğuz, 22 Ocak 2024 tarihi itibarıyla ise Batman Rafineri Müdürü olarak atanmıştır.

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ahmet Cemil Karaoğuz; yüksek lisans eğitimlerini 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yakıt ve Enerji Teknolojileri Programında ve 2019 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA Programında tamamlamıştır.

1983 Ankara doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

İbrahim Yelmenoğlu

Genel Müdür
Doğan Korkmaz
Genel Müdür Yardımcısı (Mali)+
Ahmet Nesimi Solmaz
Mali İşler Direktörü
M. Cem Güner
Finansman Direktörü
Haldun Selik
Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Direktörü
Zeynep Keskin
Finansal Planlama ve Raporlama Direktörü
Levent Bayar
Kurumsal Risk Direktörü
Atilla Ulusu
Genel Müdür Yardımcısı (Satış & Pazarlama)+
Erol Tolga Türksal
Satış ve Pazarlama Direktörü
Hakan Kahraman
Lojistik Operasyonları ve Lojistik Grup Müdürü
Levent Zağra
Genel Müdür Yardımcısı (Yatırımlar ve Planlama)+
Bora Haluk Kızıloğlu
Proje ve Yatırım Direktörü
Göksel Baydar
Tedarik Zinciri Direktörü
Funda Çetin
İnovasyon ve Girişim Sermayesi Müdürü
Murat Şimşek
Genel Müdür Yardımcısı (Teknik)+
Arda Yıldırım
İzmir Rafineri Müdürü
Volkan Demirtaş
İzmir Rafineri Müdürü
Tolga Temur
Kırıkkale Rafineri Müdürü
Ahmet Cemil Karaoğuz
Batman Rafineri Müdürü
Özgür Çetin
Teknik Servisler Direktörü
Emre Çelebi
İşletme Güvenirliği ve Op. Mük. Direktörü
Ersen Ertaş
Ar-Ge Müdürü
Sarp Yeletayşi
Genel Müdür Yardımcısı (Ham Petrol İkmal ve Dış Ticaret)+
Ömer Ocak
Ham Petrol İkmal ve Üretim Pln. Direktörü
Duygu Şensoy
Dış Ticaret Grup Müdürü
Ali Sarper
Tüpraş Trading Ltd. Ülke Müdürü
Önder Korkmaz
Genel Müdür Yardımcısı (İnsan Kaynakları)+
Melike Öztürk
Yetenek Kazanım ve İk İş Ortakları Grup Müdürü
Özlem Güney
Yetenek, Kültür ve Liderlik Müdürü
Eda Pekzeren
İK Projeler, Organizasyonel Gelişim ve Performans Müdürü
Sena Akkol
Çalışan Deneyimi ve İnsan Hakları Müdürü
Nurullah Özkan
Endüstriyel İlişkiler Müdürü
Elif Topçu
Çevik Dönüşüm, Yönetim Sistemleri ve Akademi Müdürü
Gizem Sarıok Avuç
Ücret ve Yan Haklar Müdürü
Aydın Taşyürek
Güvenlik Müdürü
R. Çağatay Ölken
Strateji ve Sürdürülebilirlik Direktörü
Çiler Teber
Kurumsal İletişim Müdürü
Pınar Çağdaş Duran
Teknik Emniyet Direktörü
Can Akçaoğlu
Baş Hukuk ve Uyum Müşaviri
Mustafa Kaya
İç Denetim Müdürü