Tüpraş 13. Briç Fesivali Gerçekleşti

Ülkemiz ve uluslararası briç camiasında nitelikli etkinlikler arasına girerek, ulusal, uluslararası oyuncuların katılımıyla heyecanlı karşılaşmalara sahne olan Tüpraş Briç Festivali’nin 13’üncüsü Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ve Tüpraş Sosyal Etkinlik Kulüpleri - İzmit Oyun Kulübü işbirliği ile gerçekleştirildi.
 
31 Mart 2017 Cuma akşamı, 42 takım 168 oyuncu katılımlı Board-A-Match ile başlayan  Tüpraş 13. Briç Festivali, Cumartesi ve Pazar Günleri 109 masa ve 217 çift ile devam etti. 2 Nisan 2017 Pazar günü düzenlenen seremoni ile son bulan festivale 20 kentten 434 sporcu katıldı. Festivale Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda milli sporcu da katılarak yarışırken, 11 yaşındaki Ezgi Çetinkaya ilgi odağı oldu. Ülkemizin çeşitli üniversitelerinden gelen 44 üniversite öğrencisi de yardımcı hakem ve yarışmacı olarak festivalde yer aldı.
 
Tüpraş Briç Onur Ödülü bu yıl ülkemizde briç sporunun gelişimi ve uluslararası platformlarda temsilini başarıyla gerçekleştiren, festival etkinliklerinde Tüpraş’a destek veren Sevinç Atay’a Genel Müdür İbrahim Yelmenoğlu tarafından takdim edildi.
 
Atay, 1978 yılında briç dersleri ile briç sporculuğuna adım atan, 11 yıl gelişiminin ardından 1989 yılında yarışma briçine başlayan, 2010 yılından beri Dünya Briç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi,  Dünya ve Avrupa Briç Federasyonu 16 yaş altı Komite Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu Kadın Komitesi Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu Protokol Komitesi Başkanı, Avrupa Briç Federasyonu (EBL) Dünya Briç Federasyonu WBF Gençler ve Marketing Komisyonu üyesi.
 
Atay konuk ve sporculara hitaben yaptığı konuşmasında, Koç Topluluğu ve ülkemizin en büyük şirketi Tüpraş’ta çalışanlarına yönelik gelişimini desteklediği akıl sporu briçin, neredeyse rafinericiliğin kuruluşundan beri yönetim stratejisi ve çalışan bağlılığı için önemli bir araç olarak kullanılmasının önemini vurgulayarak, Çin’de eğitim müfredatında bulunan bu sporun aslında şirketlerin takım anlayışı, ortaklık, paylaşım, nitelikli iletişim, bireysel olarak muhakeme, hafıza, sezgi ve psikolojik dayanıklılık için bulunmaz bir araç olduğunu ifade ederek, ödülün kendisini gururlandırdığını ifade etti.
 
Turnuvanın teknik sorumluluğunu geçen yıllarda olduğu gibi Baş Direktör Rahmi İyilikçi üstlenirken, skorizasyon Güray Sevim, Özkan Yurtsever ve Ünsel Alp Ünlüoğlu tarafından yürütüldü.
 
Tüpraş 13. Briç Festivali Final A birinciliğini Faruk Garipağaoğlu, Haluk Garipağaoğlu; Final A ikinciliğini Zafer Bilgin, Ahmet Can Özer; Final A üçüncülüğünü Mustafa Lütfi Kaynakçı, Ümit Kutluk; Final A dördüncülüğünü Ahmet Yılmaz, Nafiz Zorlu; Final A beşinciliğini Şahmettin Kına, Mustafa Arslan; Final B birinciliğini Eren İmdat, Mehmet Emin İmdat; Final B ikinciliğini Mehmet Ali Akyol, Ahmet Kahraman; Final B üçüncülüğünü Recep Köken, Olcay Tengiz kazandı.
 
Gençler birinciliğini Arda Kabaca, Ilgaz Çiftçi; Kadınlar birinciliğini Nilgün Kotan, Ferda Zorlu; Senyör birinciliğini Rauf Temizel, Bedii Melih Kotan; Karışık birinciliğini  Ferda Çakıcı, Erdem Öztürk; Tüpraş birinciliğini Nami Yılmaz, Yaşar Şahin. 
 
Board A Match birinciliğini Sadık Akay, Oktay Geçit, Tutku Kahraman Maraşlı, Azem Gürbüz, Board A Match ikinciliğini Süleyman Kolata, İsmail Kandemir, Serkan Ünal, Levent İmamaoğlu, Board A Match üçüncülüğünü ise Ali Gül, Ünsal İlkay, Muhammed Elbeyati, Tamer Birol Dalak aldılar.
 
Kurumsal İletişim Müdürlüğü