Tüpraş. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Sekizinci Çocuk Şenliği ile kutladı.

Bayram Sevincini Çocuklarla Birlikte Yaşadık

Tüpraş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Sekizinci Çocuk Şenliği ile kutladı.

Batman’da sekiz yıldır geleneksel hale gelen “Tüpraş Batman 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin sekizincisi bu yıl yağış nedeniyle 9 Mayıs’ta düzenlendi. Çocuklara bayram sevinci yaşatabilmek için Batman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği geliştirerek düzenlenen şenliğe Batman merkez okulları, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı 50. Yıl Öğrenim Biriminden 1.750 çocuk katıldı. Şenlikteki bu yıl Şırnak/İdil İlçesi Kaşıkçı köyünden bir grup çocuk ta öğretmenleriyle birlikte ağırlandı.

Tüpraş 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin düzenlenmesinde en önemli pay ise gönüllü çalışanlara aitti. Rafineride çeşitli birimlerde görev yapan 40 Tüpraş çalışanı, 85 gönüllü öğretmen, Toplum Gönüllüleri Vakfının(TOG) Diyarbakır biriminden 14, Batman Biriminden 16, TEGV 50 Yıl Öğrenim Biriminden 20 gönüllü ile 75 öğretmen katılımcı çocuklara rehberlik yaparak, etkinlik alanına gelişlerinden ailelerine teslim edilmesine kadar ilgilendiler.

Kuruluşların hizmet ettikleri toplumla büyüyebileceğine inanan Tüpraş çalışanlarının gönüllü inisiyatifi ile başlatılan, Koç Topluluğunun çalışanlarının projelerinin yarıştığı En Başarılı Koçlular ödülüne layık görülen şenlik organizasyonuna Batman Valisi Azmi Çelik ile Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik katılırken, ev sahipliğini Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar ile Batman Rafineri Müdürü Serdar Kemaloğlu yaptı.

Batman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Okul Yöneticileri ve Öğretmenleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Tüpraş çalışanları ve ailelerini bir araya getiren proje ile 2008 yılından bu yana toplam 18.250 çocuk ağırlanarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü