7. Batman Çocuk Şenliği Kutlandı.

Tüpraş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Tüpraş Yedinci Çocuk Şenliği ile kutladı.

Batman’da altı yıldır geleneksel hale gelen “Tüpraş Batman 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin yedincisi 23 Nisan’da düzenlendi. Çocuklara bayram sevinci yaşatabilmek için Batman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği geliştirerek düzenlenen şenliğe Batman merkez okulları ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı 50. Yıl Öğrenim Biriminden 1500 çocuk katıldı.

Şenlikteki etkinlikler bu yıl Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesi kapsamında, iki farklı bölüm üzerine yapılandırılarak, yönetildi. İlk bölümünde ana sınıfından, lise düzeyine kadar 15’i işitme, 85’i ortopedik ve zihinsel engelli öğrencilerden oluşan 100 özel çocuk konuk edildi. İkinci bölümde ise 6 okul/kurum ve Tüpraş çalışanlarının çocukları ağırlandı.

Tüpraş 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin düzenlenmesinde en önemli pay ise gönüllü çalışanlara aitti. 40 Tüpraş çalışanı ve 85 gönüllü öğretmen katılımcı çocuklara gruplar halinde rehberlik yaparak, etkinlik alanına gelişlerinden ailelerine teslim edilmesine kadar her şeyleri ile ilgilendiler.

Kuruluşların hizmet ettikleri toplumla büyüyebileceğine inanan Tüpraş çalışanlarının gönüllü inisiyatifi ile başlatılan ve coşku içinde geçen şenliğe Batman Vali Yardımcısı Zafer Çoşkun ile Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik de katılırken, ev sahipliğini Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar ve Batman Rafineri Müdürü Serdar Kemaloğlu üstlendi.

Batman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Okul Yöneticileri ve Öğretmenleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Tüpraş çalışanları ve ailelerini bir araya getiren proje ile 2008 yılından bu yana toplam 16.500 çocuk ağırlanarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı birlikte kutlandı.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü