EN

Gündem

Kutem Enerji Günü

Kutem’in Bu Yılki Enerji Günü Teması Güneş Yakıtları Oldu
Detaylı Bilgi

Tüpraş Su Geri Kazanımı Yatırımı ve Yerel Yönetimler İle İşbirliği Ödüllendirildi

İzmit Rafinerisinde su geri kazanımı konusunda yaptığımız yatırımlar sebebiyle, Ülkemizin prestijli çevre ödüllerinden Kocaeli Sanayi Odası KSO "Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri" kapsamında Tüpraş Teşvik Ödülünü aldı.
Detaylı Bilgi

AB Çevre Ödülleri 2016 Türkiye Programı’nda Ülkemizi temsil ediyoruz

2015-2016 dönemi Süreç Kategorisi’nde “Belediye Kentsel Atık sularının Sanayide Proses Suyu Olarak Kullanılmak Üzere Geri Kazanımı” “projesi ile Şirketimiz finalist oldu. “AB Çevre Ödülü” yönetim, ürün-hizmet ve süreç kategorileri ile ele alınıyor Avrupa’daki tüm kategorilerdeki birinciler ise, Ekim ayında yapılacak tören ile AB üye ülkeler ve aday ülke finalistleri arasından belirlenecektir.
Detaylı Bilgi

Horizon 2020’de 4 Projemiz kabul edildi

Horizon 2020 SPIRE çağrısına yapılan FUDIPO (Future Directions of Production Planning and Optimized Energy and Process Industries) proje başvurumuz, Avrupa Komisyonu değerlendirme süreçlerini başarıyla geçerek Avrupa Komisyonu ile müzakere sürecine davet edildi. Proje; AB çerçeve programlarının devamı, dünyanın en yüksek bütçeli ve en prestijli sivil araştırma programı olan Horizon 2020 kapsamında desteklenen 4. projemiz olma özelliğini taşıyor.
Detaylı Bilgi