EN

Basın Bültenleri

Göster
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
2016

3. Çeyrek Finansal Sonuçlar, Tüpraş Basın Açıklaması

2016 yılı ilk yarısını 48 dolar seviyelerinde kapatan ham petrol fiyatı, yaz aylarında aşağı yönlü hareket etmesine rağmen, Eylül ayının son haftasında OPEC üreticilerinin arz kesintisi konusunda anlaşmasıyla yükselerek, dönemi aynı seviyelerde kapatmıştır.
Tümünü Gör

15. Uluslararası Henryk Wieniawski Keman Yarışması Birincisi Veriko Tchumburidze, Tüpraş Basın Bülteni

Güher-Süher Pekinel’lerin “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi dahilinde Veriko Tchumburidze, dünyanın en eski, prestijli yarışmaları arasında olan 15. Uluslararası Henryk Wieniawski Keman Yarışması’nda birinci oldu.
Tümünü Gör

2. Çeyrek Finansal Sonuçlar Hakkında, Tüpraş Basın Açıklaması

2016 yılı ilk çeyreğini 39 Dolar seviyelerinde kapatan ham petrol fiyatı, Kanada yangınları, Nijerya terör olayları, Libya’da yaşanan politik anlaşmazlıklar ve Amerika’da azalan kuyu sayılarının üretime etkisiyle, ikinci çeyreği 48 Dolar seviyesinden kapamıştır.
Tümünü Gör

Tüpraş Basın Bülteni

Bugün haber ajanslarına yansıyan“yasa dışı ham petrolün Batman’da bir rafineriye ulaştığı” haberleri, sosyal medyada asılsız yorumlara ve iddialara neden olmuştur. Bu iddialar üzerine Şirketimize ulaşan sorulara ilişkin açıklama yapılması gerekliliği doğmuştur.
Tümünü Gör

Basın ve Kamuoyunun Dikkatine

15 Temmuz 2016 akşam saatleri itibarıyla ülkemizin karşı karşıya kaldığı darbe girişimi demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, birlik ve bütünlüğümüzü hedef almıştır.
Tümünü Gör

1. Çeyrek Finansal Sonuçlar Hakkında, Tüpraş Basın Açıklaması

2016 yılı ilk üç ayında ham petrol fiyatları dalgalı bir seyir izlemiştir. Yüksek benzin rasyolarının etkisiyle genel olarak rafineri kapasite kullanım oranları artmış, mevsim normallerinin üzerinde seyreden kış sıcaklıklarına bağlı olarak düşen motorin ve fuel oil tüketimi ve değişen küresel arz talep dengeleri bu ürünlerin fiyatlarını baskılamıştır. Bu doğrultuda Akdeniz Rafineri Marjı geçen yılın aynı dönemine göre 2,14 Dolar azalarak 3,84 Dolar/varil düzeyinde gerçekleşmiştir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne ilişkin Basın Açıklaması - 1

17 Nisan 2016 Pazar saat 22.40’ta Tüpraş İzmit Rafinerisi Ham Petrol Ünitesi’nde bakım çalışması sırasında yangın meydana gelmiştir. Olaya müdahale eden rafineri teknik emniyet ekipleri yangını kontrol altına alarak, 23.45’de söndürmüşlerdir
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne ilişkin Basın Açıklaması - 2

Yangın sırasında çalışan Mustafa Er’in tüm çabalara rağmen hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle paylaşır, Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Tümünü Gör

56. Genel Kurul Toplantısı Basın Açıklaması

Tüpraş 56. Genel Kurul Toplantısı, 4 Nisan 2016 tarihinde Körfez Kocaeli’ndeki şirket merkezinde yapılarak görüşülen gündem maddeleri onaylandı.
Tümünü Gör

2015 Yılı Finansal Sonuçlar Hakkında, Basın Açıklaması

Yıla 55 Dolar/varil seviyesinden başlayıp 45 dolar seviyesine inen hampetrol fiyatı, ABD kaya petrolü kuyu sayılarındaki azalışlar, jeopolitik etkenler ve beklenenin üzerinde gerçekleşen global talep artışı ile ikinci çeyrek dönemde 65 dolar düzeyine kadar yükseldikten sonra, İran’la yapılan uluslararası yaptırım müzakerelerin olumlu gidişatının yarattığı arz artışı beklentileri ve Çin ve Gelişen Ülkelerdeki artan ekonomik risklerin etkisiyle...
Tümünü Gör

Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Ödüller Tüpraş'ın

14 -16 Ocak 2016 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca Düzenlenen 7.Enerji Verimliliği Forumu kapsamında düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması SENVER'de Batman Rafinerisi SEVAP-2 kategorisinde birincilik, Kırıkkale Rafinerisi SEVAP-3 kategorisinde ikincilik ve İzmit Rafinerisi SEVAP-3 kategorisinde üçüncülük başarılarını elde etti.
Tümünü Gör

İzmit Rafinerimizde meydana gelen alevlenme

İzmit Rafinerimizde meydana gelen alevlenme Teknik Emniyet Ekiplerimizin Müdahalesi sonucu 22.45'de sona ermiştir.
Tümünü Gör

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi ekipmanlarında oluşan arıza...

Bugün saat 15.15'de Tüpraş İzmit Rafinerisi ekipmanlarında oluşan arıza ile meydana gelen alevlenme, Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerimizin müdahalesi ile kontrol altına alınarak, emniyet amaçlı soğutma çalışmaları sürmektedir.
Tümünü Gör

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni...

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile meydana gelen alevlenme Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerinin müdahalesi devam etmektedir.Diğer rafineri operasyonları planlandığı şekilde devam etmektedir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne ilişkin Basın Açıklaması / 3

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi ekipmanlarında oluşan arıza sonucu meydana gelen alevlenmeye Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerince müdahale edilmiş olup, emniyet amaçlı söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne ilişkin Basın Açıklaması / 4

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi ekipmanlarında oluşan arıza ile meydana gelen alevlenme, Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerimizin müdahalesi ile kontrol altına alınarak, emniyet amaçlı soğutma çalışmaları sürmektedir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne ilişkin Basın Açıklaması / 5

İzmit Rafinerimizde meydana gelen alevlenme Teknik Emniyet Ekiplerimizin Müdahalesi sonucu 22.45'de sona ermiştir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne İlişkin Basın Açıklaması / I

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile alevlenme meydana gelmiştir. Teknik emniyet ekiplerimiz olaya emniyetli bir şekilde müdahale etmektedir. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi'ne İlişkin Basın Açıklaması / II

Bugün saat 15.15’de Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile meydana gelen alevlenme Rafineri Teknik Emniyet Ekiplerinin müdahalesi devam etmektedir.
Tümünü Gör

Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile alevlenme meydana gelmiştir

Bugün saat 15.15'de Tüpraş İzmit Rafinerisi’nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile alevlenme meydana gelmiştir. Teknik emniyet ekiplerimiz olaya emniyetli bir şekilde müdahale etmektedir. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.
Tümünü Gör